piątek, 4 listopada 2016

What if I would have only 5 polishes?

Cześć,

Firmy kosmetyczne co chwilę kuszą nas nowymi kolekcjami, człowiek ogląda wszystkie piękne swatche i chce powiększać swoje zbiory ;-) W pewnym momencie każdego lakieru używa się tylko raz, bo przecież tyle nowości jest do przetestowania. A co gdyby wrócić do czasów, kiedy w szufladzie miałam tylko kilka buteleczek? Przez najbliższe 2-3 tygodnie postaram się Wam pokazać, że nie trzeba wielkich zbiorów, aby stworzyć różne kombinacje. Na tapetę idzie 5 sztuk: biel Essence, srebro Calvin Klein, granatowy i różowy KIKO oraz przyszarzały róż Rimmel. Wszystkie z wyjątkiem ostatniego mogą spełniać rolę jako lakiery bazowe albo do stempli.

Hello,

Cosmetics brand temp us and issue new collections all the time. We look at beautiful swatches and want to have more in our stash ;-) At some point we use every nail polish only once, because there are so many new ones to try. What if I would be back to times when I had only few bottles? In next 2-3 weeks I will try to prove that it is not necessary to have a big collection to create different manicures. I chose 5 items: white Essence, silver Calvin Klein, navy blue and pink KIKO and greyish pink Rimmel. All of them except last one can be used as a base polish and as a stamping polish as well. 


Oczywiście zaczynamy od najprostszej opcji, czyli jednego koloru. Tak prezentują się 3 lakiery. Róż musiałam sfotografować na czerwonym tle, inaczej mój aparat nie widział tego koloru prawidłowo.

Of course starting from the easiest option - one colour. Below you can see 3 polishes. I had to take pictures of the pink one with red background, otherwise my camera did not see it correctly.Co myślicie o takim projekcie? Często sięgacie po starsze lakiery, czy używacie tylko nowości?

What do you think about my project? Do you often use older polishes or only new ones?


27 komentarzy:

 1. Ten niebieski kiko jest śliczny:) Ja dość często sięgam po starocie, i też nie kupuję aż tak obsesyjnie :D Teraz jestem w trakcie mojego prywatnego projektu gdzie lakiery używam raz i odkładam do innego pudełka, nie licząć topów i tych do stempli :) Przez dwa/trzy miesiące powinnam przebrnąć całą moją kolekcje :) I też fajna opcja bo to co zostanie na końcu będę musiała oddać komuś albo wyrzucić :) A, i to moje drugie podejście do takiej zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ładne kolorki :)
  i jeju, to prawda, niektórych lakierów użyłam raz, a mam też takie, których nie użyłam jeszcze wcale. a do staroci lubię wracać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O, ciekawy pomysł na projekt, jestem bardzo ciekawa efektów :) Nie doszłam jeszcze do momentu używania lakieru tylko raz, ale przyznaję, że mam sporo lakierów jeszcze nieużywanych, co troszkę mnie przeraża, ale z drugiej strony nie bardzo potrafię sobie wyobrazić powrót do dawnych czasów i 5 lakierów na krzyż, muszę kiedyś spróbować :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam sporo nieużywanych, ale też i starszych i mam dylemat - czy najpierw zużyć te kupione dawnej, czy otwierać nowe ;-)

   Usuń
 4. This is a good idea! And I will enjoy seeing what you create :-D

  You have picked some nice ones! :-D

  OdpowiedzUsuń
 5. I love the idea. I tend to use the new polishes, but it makes me glad to pull out an old one and make it shine :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I also like to come back to some gorgeous older ones, but with increasing number of polishes it`s getting really hard ;-)

   Usuń
 6. Ja w pewnym momencie złapałam się za głowę, ile tych lakierów mam; teraz mam 1/3 całych zbiorów. Nie zawahałam się niektórych po prostu wyrzucić, a co mi tam. I teraz używam lakierów częściej niż raz, nareszcie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie opamiętanie przyszło gdzieś koło 300. buteleczki ;-) Nie umiem wyrzucić, jeżeli nadal nadaje się do użytku ;-)

   Usuń
 7. Ja staram się wracać do starych lakierów, ale mam kilka takich, których nie zdążyłam jeszcze użyć.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja ostatnio przestałam kupować lakiery jak leci i korzystam ze starych zbiorów :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Och, nie wytrzymałabym długo tylko z takimi klasycznymi kolorami. Lubię szaleć z lakierami i mieć duży wybór, ale używam zarówno tych starszych jak i nowszych :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jej 100 to taka minimalna ilość, hihi :d Nie wiem czy umiałabym się przerzucić na tylko 5 kolorków ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawa jestem tego, co nam pokażaesz :)
  Ja w ostatnim czasie odpuściłam i nie kupuję nowych lakierów - staram się korzystać z tego co mam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. I always use polishes that I have never used, no matter if they are old or new, they need to be worn!

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam tylko kilka ulubionych lakierów, które używam namiętnie, a całą pozostałą resztę tylko raz ; życia by mi nie starczyło gdybym miała wszystkie lakiery wykorzystać do końca

  OdpowiedzUsuń
 14. Projekt jest super! Większość lakierów w mojej kolekcji użyłam tylko raz a potem w kąt bo testowała nowości. Myślę, że jest to też fajny pomysł na zrobienie przeglądu swoich lakierów :) Jeśli jednak chciałabyś poszerzyć swoją kolekcję lakierów i akcesoriów do stemplowania to zapraszam do wzięcia udziału w konkursie u mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, na razie próbuję zmniejszyć swoją kolekcję, więc dam szansę innym ;-)

   Usuń
 15. Rimmel shade is very pretty and u r right - hard to keep track of all the new polishes :) BTW I have a international giveaway happening on my Instagram account. It ends tomorrow so check it out :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Wszystkie piękne, ale malinowy róż mi się najbardziej podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 17. I think this is a great project! I'm excited to see your results.

  I use both old and new shades, depending on what colour I want to wear. But when it comes to base colours, I often take the older ones, they're already approved :'D

  OdpowiedzUsuń