wtorek, 17 kwietnia 2018

Semi-gel manicure

Długo nie dawałam się przekonać do manikiuru hybrydowego - lubię często zmieniać lakier, więc zwykłe w zupełności mi wystarczały. Problem pojawiał się jedynie przy dłuższych wyjazdach i wyjątkowych sytuacjach, kiedy nie miałam czasu na malowanie. Pełnego manikiuru hybrydowego nadal nie zrobiłam, ale postanowiłam spróbować połowicznego, tzn. nałożenia topu na zwykły lakier.


For a long time I wasn`t convinced to gel manicure - I like changing nail polishes often, so standard ones are fully sufficient for me. A problem appears only during longer holiday or exceptional situations when I don`t have too much time for my nails. I still haven`t done full gel manicure, but I decided to try a semi-one - applying top coat on a standard nail polish.Pierwsza próba odbyła się z lakierem KIKO Chrome nr 002. Całość wyglądała bardzo fajnie, przez tydzień cieszyłam się nieskazitelnym manikiurem z pięknym połyskiem.

First time I tried it with KIKO Chrome no 002. It looked very good, for the whole week I enjoyed spotless shiny manicure.


Oto to mój mini-zestaw: waciki z folią z Born Pretty Store, lampa uv/led 36w, aceton, top no wipe BPS i wspomniany wyżej KIKO.

Here is my mini-set: tinfoil remover pads from Born Pretty Store, uv/led lamp 36w, acetone, no wipe top coat and mentioned above KIKO.


Samo zrobienie paznokci było banalnie proste - nałożyłam bazę, lakier i pozwoliłam paznokciom dokładnie wyschnąć. Następnie nałożyłam hybrydowy top coat i utwardziłam w lampie przez 60 sec. Nie matowiłam paznokci ani nie robiłam niczego innego, co byłoby niezbędne przy pełnym manikiurze hybrydowym, a mimo to długo cieszyłam się ich idealnym wyglądem. A co ze zmywaniem?

Preparing my manicure was a piece of cake - I applied base coat and color coat and let my nails dry. Next I applied a layer of gel top coat and cured it in my lamp for 60 sec. I did not mat my nails, neither did anything else necessary with full gel manicure and anyway I enjoyed perfect look for a long time. And what about removing it?Tutaj nie jest już tak łatwo - potrzebny jest aceton i odrobina cierpliwości. Są też inne metody, ale ja skupię się tylko na tej.
Z BPS otrzymałam specjalne waciki ze srebrną folią - wylewamy na nie odrobinę acetonu i zawijamy paznokcie. U mnie rozpuszczenie topu i lakieru zajęło ok. 15 minut. Po tym czasie z łatwością ściągnęłam resztki manikiuru na wacikach. Przyznaję, że produkt jest bardzo wygodny - folia dobrze przylega do palców, nic się nie ślizga. Można ją odwinąć i sprawdzić jak idzie odmaczanie, po czym zawinąć ponownie. W opakowaniu znajduje się 100 sztuk, więc wystarczy na 10 razy - jak dla mnie to zapas na bardzo długo 😉 W tej chwili zapłacimy za całość $4,99, szczegóły znajdziecie tutaj.

Here is not so easy anymore - we need acetone and some patience. There are other methods as well, but I will focus on this one only.
I got from BPS for a review wraps tinfoil gel remover pads - we pour some drops of acetone on them and wrap our nails. For me it was 15 minutes to soak off the polish and then I removed easily remainings of it using the pads. I have to say that the product is very convenient and easy to use - tinfoil sticks well to the fingers and it doesn`t slip off. We can open it, check the progress of soaking off and put it back on the nails if necessary. There are 100 pads in a box, so it is sufficient for 10 times - I think it is a supply for a very long time for me 😉 Now the item costs $4.99 and you can find it here.Czy próbowałyscie tej metody?

Did you try this methot yet?

10 komentarzy:

 1. Yes...the removing part is the worst one..interesting post! Thanks for sharing your experience!
  Smuack!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja na dłoniach jeszcze nigdy nie nosiłam hybryd, ale na paznokciach u stóp noszę je latem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie na stopach zwykłe lakiery trzymają się 2-3 tyg :)

   Usuń
 3. Dla mnie taki połowiczny manicure hybrydowy nie ma sensu, bo hybrydę z założenia robi się by długo nie zmieniać paznokci :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla osób takich jak ja, czyli lubiących często zmieniać manikiur, a tylko w wyjątkowych sytuacjach potrzebujących przedłużać jego trwałość, pół-hybryda sprawdza się idealnie.

   Usuń
 4. I haven't tried the method yet, no, but it sounds really smart :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uzylam juz nie raz tej metody. Nawet ja opisywalam u siebie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiedziałem, że jest coś takiego, jak manicure hybrydowy :)

  Pozdrawiam,
  Patryk

  OdpowiedzUsuń