sobota, 31 października 2015

Projekt u Terii - Stemple

Hej,

Dziś mam małą rocznicę - dokładnie 8 lat temu przyjechałam do Holandii. Pamiętam ten stres, kiedy wysiadłam z samolotu i byłam tak zaaferowana, że nie wiedziałam, gdzie mam iść po bagaż :D Swój pobyt tu planowałam na 2 miesiące, może max. rok, a wyszło jak wyszło. Powiem Wam, że jest to przyjemny kraj, chociaż ma też swoje wady. Rozmawiając z rodziną i znajomymi odnoszę wrażenie, że moje życie jest nieco łatwiejsze niż ich (np. mniej biurokracji, nawet minimalna pensja wystarcza na normalny byt). Z drugiej strony pogoda (często wieje i pada) i podejście Holendrów typu "spokojnie, mamy czas, nic się nie stanie, jak zrobimy coś później".
Ok, tyle prywaty. Przechodzimy do tematu posta - ten tydzień projektu to stemple. Wiecie, że to moja ukochana metoda zdobienia i często ją wykorzystuję :)
Jako bazę użyłam chyba najbrzydszego lakieru w mojej kolekcji - NTN dla AllePaznokcie nr R510. Kolor to perłowa zieleń z dużą domieszką żółtego. Kosztował całe 1 zł! Pokrywa płytkę paznokcia jak tego typu lakiery, czyli widać pociągnięcia pędzelka. Nałożyłam 2 warstwy normalnie, a trzecią gąbeczką, co trochę zniwelowało smugi. Lakier schnie w średnim tempie. Dlaczego taki brzydal znalazł się w mojej kolekcji? Niestety, producent zamieścił zdjęcia, na których kolory nijak mają się do rzeczywistości. Z 10 lakierów, które wtedy kupiłam może 3 były zgodne ze zdjęciem, 2 kolejne na upartego można by było zaakceptować, ale pozostałe to porażka. Na szczęście jakościowo są w większości dobre (jak na taką cenę).

Solo kolor jest nie do wytrzymania. Aby go nieco zakryć użyłam wzoru z płytki BP-17. Uff, zdecydowanie lepie, chociaż w powiększeniu widzę, że stemple nie odbiły się idealnie.
11 komentarzy:

 1. mamy podobny staz pobytu zagranica :)
  Lakier bazowy moze nie jest pierwszego wyboru ale wyczarowalas na nim sliczne zdobienie :)
  Milego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ze stemplami mu do twarzy :)
  Z lakierami od Allepaznokcie już tak bywa, często wyglądają inaczej, niż się człowiek spodziewa ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie solo wygląda niezbyt fajnie. Ze stemplami już ok ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ślicznie wyszło !!! Mój brat od roku jest w Holandii, wraca co jakis czas na kilka dni, aktualnie jest ale w poniedziałek wraca. Ja żyłam trochę w Niemczech i tez różnica jest. Gdybym miała okazję, zapewnione mieszkanie dla mojej rodziny i prace, pojechałabym od razu, póki co chcą tylko męża :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne zdobienie, takie eleganckie :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny ten wystemplowany wzorek ! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lakier nie jest aż taki brzydki jak piszesz, ale też mam średnio miłe doświadczenia z tą firmą ;p ze stemplami wygląda bardzo elegancko!

  OdpowiedzUsuń
 8. ze stemplami wygląda dużo lepiej niż solo :)

  OdpowiedzUsuń
 9. That looks really cool with the stamping on this :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawy kolor, a stempelki super wyszły!!

  OdpowiedzUsuń