niedziela, 8 października 2017

Born Pretty Store No wipe top coat

Cześć,

Długo opierałam się przed lakierami żelowymi, ale w końcu postanowiłam spróbować. Otrzymałam z Born Pretty Store top no wipe. W białej buteleczce znajduje się 10 ml produktu o dosyć gęstej, ale łatwej w obsłudze konsystencji. Lakier utwardza się w lampie UV LED. Cóż, jeszcze takowej się nie dorobiłam. Jak zatem go utwardziłam? Kiedyś na jednej z grup paznokciowych na FB wyczytałam, że panie nieopatrznie zostawiły buteleczki w słońcu i zawartość zgęstniała na kamień. No przecież słońce to też promienie UV. Dlatego ja pomalowałam paznokcie w domu, a następnie wyszłam na ogródek i wystawiłam paznokcie w stronę światła :D Dzień był ciepły, słonko mocno grzało, lakier był utwardzony w ok. 2 minuty, ale na wszelki wypadek dałam mu więcej czasu. Lakier ma mocny połysk i trzyma się długo. Chociaż korciło mnie, aby zmienić kolor, to dla testu wytrzymałam 7 dni. Top coat wytrzymał niemal idealnie, nadal pięknie błyszczy mimo domowych porządków. 
Produkt jest oznaczony jako "soak off", czyli odmaczamy go w acetonie. Kupiłam zmywacz do hybryd w drogerii za ok. 8 zł. 5 minut i moje paznokcie były czyste.
Ponieważ często lubię zmiany manikiuru, nie będę go używać często, ale w przypadku braku czasu albo wyjazdu na urlop jest to idealna opcja i na pewno kupię do niego lampę.
Na zdjęciach: lakier KIKO Satin nr 414 i cieniutka warstwa BPS No wipe top coat, który znajdziecie tutaj, w tej chwili za jedyne $2,59.

Hello,

It took me long time to try a gel polish, but finally I decided to do it. I got from Born Pretty Store no wipe top coat. In white bottle there is 10 ml of product, it`s quite thick, but easy to use. We need UV LED lamp for it. But I don`t have any yet. How did I cure it? On one of nail groups on FB I read that somebody left bottles in the sun and the polishes became solid rock. That`s logic - sun also gives UV light. So first I put a layer of the top coat at home and I went to my garden and exposed nails to the light :D It was very warm and sunny day, the top coat was cured within 2 minutes, but just in case I stayed a bit longer. The polish is very shiny and lasts very long. Although I wanted to change my mani, to write an honest review I managed to wear it for 7 days. Top coat was still looking perfect and shiny, even after cleaning my house. 
It is "soak off" product, so we need to use acetone. I bought special nail polish remover in a drugstore, it costs around 2 euro. After 5 minutes my nails were clean.
Because I like changing my manicure quite often, I`m not going to use it too much, but in case of lack of time or holiday, it is perfect solution and for sure I will buy UV lamp soon.
On pictures: standard polish KIKO Satin no 414 and very thin layer of BPS No wipe top coat, which you can find here, now it costs only $2,59.

Dzień 1/Day 1
Dzień 7/Day 78 komentarzy:

 1. It's very pretty. I don't have a UV lamp either, not yet anyway :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nieźle sobie poradziłaś bez lampy :D Ładny kolor ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niektóre lakiery sa z przeznaczeniem do utwardzania na słońce :D też fajny gadżet :)

  Ciekawy kolor, ale nie mój, a top no wipe i do tego soak off to to jest coś!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś utwardzał lakier żelowy na słońcu ;) no to mnie zaskoczyłaś, że tak się da ;)

  OdpowiedzUsuń